Vrátenie výrobku

Odstúpenie od zmluvy a vrátenie výrobku

12.1. Možnosť odstúpenia od zmluvy je určená na otvorenie a prehliadnutie položky a ak vám nevyhovuje, alebo boli vaše očakávania nesprávne, odstúpite od nákupu.

V prípade, že vám prijatý výrobok nevyhovuje, informujte nás o tom do 14 dní prostredníctvom e-mailovej adresy (info@jessyss.com) a výrobok nám vráťte do 14 dní. Výrobok nám vráťte nepoškodený a v nezmenenom množstve, pokiaľ nie je zničený, pokazený, stratený alebo sa jeho množstvo znížilo bez toho, aby bol na vine kupujúci.

12.2. Výrobok, ktorý chcete vrátiť, musí byť:

  • nepoužitý, nenosený, čistý a nepoškodený, s priloženými štítkami a v originálnom balení,
  • výrobky, ktoré sú predávané v komplete, je potrebné vrátiť naraz,
  • obal výrobkov musí zostať pôvodne uzavretý,
  • topánky musia byť vrátené v krabici od topánok, pričom krabica nesmie byť popísaná, ani oblepená poštovými nálepkami a lepiacou páskou, ale musí byť chránená vhodným obalom,
  • ochranná fólia na plavkách nesmie byť odstránená,
  • ak ste výrobok už začali používať, odstúpenie od zmluvy a vrátenie produktu žiaľ už nie je možné.

Kupujúci môže vykonať prehliadku a otestovať prijaté tovary iba v rozsahu potrebnom na určenie aktuálnej situácie a ako je tomu obvykle v obchodoch. Akékoľvek „testovanie“, ktoré sa líši od vyššie uvedeného, môže byť považované za užívanie tovaru, kupujúci je zodpovedný za zníženie hodnoty tovaru, ak je v dôsledku správania, ktoré nie je nevyhnutné na stanovenie povahy, vlastností a funkčnosti tovaru. Odporúčame, aby ste obal opatrne otvorili a udržali ho v nezmenenom stave a aby na výrobku zostali prilepené štítky, kým nebudete úplne presvedčení, že vám výrobok vyhovuje. Pri nákupe odevov, bielizne a plaviek skontrolujte správnu veľkosť tým, že ich oblečiete cez iné oblečenie, nie na holú kožu, a taktiež dávajte pozor na zanechávanie stôp z líčidiel a make-upu. Pri vrátení topánok dávajte pozor, aby ste topánky poslali spolu s krabicou, v ktorej ste dostali topánky. Krabica by mala byť chránená vhodným obalom, nesmiete na ňu písať a nalepovať poštové nálepky a lepiacu pásku, pretože takáto krabica už nie je použiteľná.

12.3. Postup vrátenia výrobku:

Výrobok, ktorý vám nevyhovuje pošlite na adresu:

Jessyss IME d.o.o.
GLS depo Budča 1039
962 33 Budča

K výrobku pripojte kópiu originálneho účtu a vyplnený formulár na vrátenie tovaru (vyplňte tento FORMULÁR NA VRÁTENIE TOVARU ) a uveďte na ňom číslo vášho bankového účtu, na ktorý vám najneskôr do 14 dní po odstúpení od zmluvy pošleme peniaze za vrátený výrobok. Spoločnosť vráti peniaze až keď prevezme vrátený tovar alebo keď kupujúci predloží doklad o tom, že tovar poslal späť. Vrátenie peňazí v hotovosti nie je možné.

Pri vrátenie tovaru, ktorý bol zaplatený Paypal-om, peniaze vrátime prostredníctvom Paypal služby. Pri vrátení tovaru, ktorý bol zaplatený kreditnou kartou, vrátime peniaze na kreditnú kartu. Pri vrátení tovaru, ktorý bol zaplatený na dobierku resp. prevodom na bankový účet, peniaze vrátime na váš bankový účet. 

Jediné náklady, ktoré vám vzniknú v súvislosti s odstúpením od zmluvy, sú náklady na dodanie (zaslanie) tovaru, ktoré sa účtujú podľa platného cenníku Slovenskej pošty resp. doručovacej služby, ktorú si zvolíte na vrátenie zásielky a závisí od toho, či ide o zásielku/balík. Zásielky na dobierku neprijímame.

Právo na vrátenie tovaru, vrátenie peňazí, záruku, vecné chyby a nesprávne vykonané služby presnejšie upravujú ustanovenia Zákona o ochrane spotrebiteľov.